9:00 - 16:00 (posledný vstup 15:00)

Historický vláčik

Považská lesná železnica

Jazda historickým vláčikom

Milý návštevník!

Ďakujeme za prejavený záujem o návštevu Múzea liptovskej dediny. Vo vybrané dni ponúkame novú atrakciu - jazdu historickým vláčikom (po kúpe vstupenky zdarma). Pretože nám záleží na Vašej úplnej spokojnosti, upozorňujeme na niekoľko dôležitých detailov:


- Ak si chcete byť istý, že na Vami vybraný čas jazdy budú voľné miesta, odporúčame on-line rezerváciu (viaže sa na kúpu vstupenky).


- Vytvorte si, prosím, dostatočný časový priestor na presun od pokladne múzea k zastávkam Považskej lesnej železnice: ku zastávke DEDINA 15 minút, ku zastávke DEPO 30 minút. Vzhľadom na technické podmienky a parametre historických vozňov preprava bicyklov a kočíkov je možná. Preprava zvierat nie je možná. Jazda vlakom je jednosmerná a jej rezervácia je viazaná na kúpu vstupenky do múzea.

V mesiaci máj a jún vlak premáva každú sobotu a nedeľu. 

Júl vlak premáva každý piatok, sobotu a nedeľu.

August vlak premáva každý piatok, sobotu, nedeľa a 29.08.2022

V mesiaci september vlak premáva každú sobotu a nedeľu. 

Ďakujeme za pochopenie.


- V múzeu ponúkame organizované prehliadky troch historických objektov, ktoré nie sú voľne prístupné: Kaštieľ z Parížoviec, Zemianska kúria z Paludze a Kostol Panny Márie z Liptovskej Mary. Tieto prehliadky sú realizované s lektorom a začínajú každú pol hodinu. Prehliadka trvá 30 - 40 minút.Tešíme sa na Vašu návštevu.

  

 Súbor na stiahnutie Prepravný poriadok Súbor na stiahnutie

   uploaded pictureJazda historickým vláčikomAwesome Image