Pon - Ned 09.00 - 18.30 | posledný vstup 17.30

Historický vláčik

Považská lesná železnica

Jazda historickým vláčikom

Milý návštevník!

Ďakujeme za prejavený záujem o návštevu Múzea liptovskej dediny. Vo vybrané dni ponúkame novú atrakciu - jazdu historickým vláčikom (po kúpe vstupenky zdarma). Pretože nám záleží na Vašej úplnej spokojnosti, upozorňujeme na niekoľko dôležitých detailov:


- Ak si chcete byť istý, že na Vami vybraný čas jazdy budú voľné miesta, odporúčame on-line rezerváciu (viaže sa na kúpu vstupenky).


- Vytvorte si, prosím, dostatočný časový priestor na presun od pokladne múzea k zastávkam Považskej lesnej železnice: ku zastávke DEDINA 15 minút, ku zastávke DEPO 30 minút. Vzhľadom na technické podmienky a parametre historických vozňov preprava bicyklov, kočíkov a zvierat nie je možná. Jazda vlakom je jednosmerná a jej rezervácia je viazaná na kúpu vstupenky do múzea.

V mesiaci máj a jún vlak premáva každú sobotu a nedeľu. 

Júl vlak premáva každý piatok, sobotu a nedeľu + 05.07.2021.

August vlak premáva každý piatok, sobotu a nedeľu. 

V mesiaci september vlak premáva každú sobotu a nedeľu. 

Ďakujeme za pochopenie.


- V múzeu ponúkame organizované prehliadky troch historických objektov, ktoré nie sú voľne prístupné: Kaštieľ z Parížoviec, Zemianska kúria z Paludze a Kostol Panny Márie z Liptovskej Mary. Tieto prehliadky sú realizované s lektorom a začínajú každú pol hodinu. Prehliadka trvá 30 - 40 minút.

Pri vstupoch do múzea po 16.00 (v júni) a po 17.00 hod. (v júli a v auguste) nie je možné absolvovať organizovanú prehliadku s lektorom.


Tešíme sa na Vašu návštevu.


 Súbor na stiahnutie Prepravný poriadok Súbor na stiahnutie

uploaded picture Jazda historickým vláčikomAwesome Image

USMERNENIE - COVID 19

Liptovské múzeum v Ružomberku oznamuje návštevníckej verejnosti, že v Múzeu liptovskej dediny platia aktuálne opatrenia podmienené epidémiou COVID-19. Maximálny počet návštevníkov v jednom okamihu v interiéri expozícií je obmedzený v závislosti od počtu osôb na 10 m2. Rešpektovaním a dodržiavaním chránite seba i nás. Tešíme sa na Vašu návštevu.