Pon - Ned 09.00 - 17.00 | posledný vstup 16.00

Novinky a aktuality

20 Jun
Víkend otvorených parkov a záhrad
20.06.2021

Víkend otvorených parkov a záhrad

Víkend otvorených parkov a záhrad 2021 v Liptovskom múzeu

 

 

Liptovské múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa tento rok zapojí do podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. Záštitu nad celoslovenským podujatím prevzali ministerka kultúry SR pani Natália Milanová a minister životného prostredia SR pán Ján Budaj.

 

Podujatie sa uskutoční v záhrade Národopisného múzea Liptovský Hrádok nachádzajúcej sa na východnej strane budovy múzea, bývalého Soľného úradu. Záhrada tvorí relaxačný a edukačný priestor pre všetkých návštevníkov múzea.

 

Liptovské múzeum počas piatka 25. júna 2021 pripravilo v záhrade Národopisného múzea celodenné podujatie pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. „Pripravené sú ukážky práce miestneho rezbára spojené s rozprávaním o rezbárskom remesle. Pre deti aj verejnosť je pripravená aj možnosť vyskúšať si vyrezávanie v dreve“ priblížila programová manažérka Liptovského múzea Mgr. Martina Mäsiarová.

 

Počas víkendových dní 26. a 27. júna 2021 je v čase od 13:00 do 16:00 pripravená pre všetkých záujemcov lektorovaná prehliadka záhrady budovy bývalého Soľného úradu, dnes sídla Národopisného múzea Liptovský Hrádok. „Návštevníci získajú jedinečnú možnosť spoznať záhrady v lokalite mesta Liptovský Hrádok“ doplnila Mgr. Martina Mäsiarová - programová manažérka Liptovského múzea.

 

Všetky podujatia počas celého víkendu sú pre návštevníkov pripravené bezplatne a Liptovské múzeum sa teší na každého návštevníka.

 

Príďte do múzea, kde je všetko bezpečné a zažite kultúrny zážitok aj v tejto neľahkej dobe.

 

Liptovské múzeum

Awesome Image

USMERNENIE - COVID 19

Liptovské múzeum v Ružomberku oznamuje návštevníckej verejnosti, že v Múzeu liptovskej dediny platia aktuálne opatrenia podmienené epidémiou COVID-19. Maximálny počet návštevníkov v jednom okamihu v interiéri expozícií je obmedzený v závislosti od počtu osôb na 10 m2. Rešpektovaním a dodržiavaním chránite seba i nás. Tešíme sa na Vašu návštevu.