9:00 - 18:30 (posledný vstup 17:30)

Novinky a aktuality

15 May
Noc múzeí a galérií 2021 v Liptovskom múzeu
08.05.2021

Noc múzeí a galérií 2021 v Liptovskom múzeu

Noc múzeí a galérií 2021 v Liptovskom múzeu

 

Liptovské múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa opäť zapojilo do celoslovenského podujatia Noc múzeí a galérií. Patronát nad podujatím tentokrát prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Liptovské múzeum počas soboty 15. mája 2021 v podvečerných hodinách, medzi 16:00 až 20:00 pre všetkých návštevníkov zadarmo otvorí tri zo svojich desiatich expozícií, kde pracovníci múzea pripravili interaktívny program, samozrejme s dôrazom na všetky Aktuálne platné hygienické opatrenia.

V Múzeu liptovskej dediny Pribylina  je pripravená prehliadka rytierskej sály v kaštieli z Parížoviec. Malí aj veľkí návštevníci sa stanú súčasťou aktu pasovania za rytiera a na pamiatku získajú aj jedinečný darček.

V Národopisnom múzeu Liptovský Hrádok je pre všetkých návštevníkov pripravená prehliadka expozície Ovčiarstva, ale aj krátke interaktívne spoznávanie obsahu pastierskej kapsy. 

V múzeu Čierny orol v Liptovskom Mikuláši sa popri prehliadke expozície Dejín poľovníctva a rybárstva návštevníci oboznámia aj s nepoznanými zákutiami poľovníctva.

Pre návštevníkov je pripravená aj jedinečná súťaž. V každej expozícii dostane návštevník indíciu a ak vyrieši všetky tri indície môže vyhrať voľnú vstupenku do všetkých expozícii Liptovského múzea.

Príďte k nám do múzea, kde je všetko bezpečné a zažijete kultúrny zážitok aj v tejto ťažkej dobe. 


Tešíme sa na vašu návštevu. 


Awesome Image