9:00 - 15:30 (posledný vstup 14:30)

Novinky a aktuality

13 Jun
Zlatá svadba
30.06.2020

Zlatá svadba

Dňa 13. júna 2020 sa múry svätomarského kostola Panny Márie v skanzene stali svedkom krásnej a dojemnej udalosti. Po 50-tich rokoch manželstva si obnovili svoj manželský sľub Štefánia a Šimon Sárený. Svadbu mali presne 13. júna 1970 v kostole Panny Márie v obci Liptovská Mara, ktorá bola v roku 1975 zaliata vodami vodnej nádrže s rovnomenným názvom. Kostol bol znovupostavený v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline, ide o presnú kópiu kostola s použitím pôvodných artefaktov - časť múrov, mobiliár a renesančná výzdoba stien bola sňatá z pôvodnej omietky a inštalovaná na steny kostola v skanzene. Manželia Štefánia a Šimon Sárený boli veľmi šťastní v kruhu svojej rodiny a dojatí, nakoľko toto prekrásne prekvapenie im pripravili ich deti a vnúčatá.

uploaded picture uploaded picture uploaded picture Fotografie zhotovila: Kristína Sárená uploaded picture uploaded picture Fotografie z archívu rodiny - sobáš v kostole P. Márie v Liptovskej Mare 


Awesome Image

USMERNENIE - COVID 19

Liptovské múzeum v Ružomberku oznamuje návštevníckej verejnosti, že v Múzeu liptovskej dediny platia aktuálne opatrenia podmienené epidémiou COVID-19. Rešpektovaním a dodržiavaním chránite seba i nás. Tešíme sa na Vašu návštevu.